KıRMıZı RuGaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AyrıcaLıkLı Olduğunuzu Hissedin..!!!

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Ortaklar
 Hoşgeldin; Misafir

Toplam 2 Mesajın Var.

Kayıt Tarihin:

Son Ziyaretiniz:

5732 Gündür yayındayız
2013 Konumuz var
5589 Mesaj gönderildi
139 Kullanıcımız Var
Son Üyemiz : https://kirmizirugan.yetkin-forum.com/u147
En son konular
» Almost as cut-price as download
MODACILIK GÖZDE MESLEK EmptyÇarş. Ağus. 03, 2011 8:05 pm tarafından Misafir

» MİLLETTTTTTTT NERDESİNİZZZZZZ
MODACILIK GÖZDE MESLEK EmptyPtsi Ara. 07, 2009 3:51 pm tarafından NURUM_NUR

» Avusturyadan kimsecikler yokmu yaa bende tanismak istiyorum yakinimdan birileriyle
MODACILIK GÖZDE MESLEK EmptyPtsi Ocak 05, 2009 10:27 am tarafından hayat41

» YARIŞMAYA KATILAN MASA RESİMLERİ(lutfen resimleri aynı başlıkta buradan paylaşalım)
MODACILIK GÖZDE MESLEK EmptyPerş. Ara. 25, 2008 11:49 pm tarafından pınkrose

» 18 ÇANKIRI
MODACILIK GÖZDE MESLEK EmptySalı Ara. 23, 2008 4:57 pm tarafından hayat41

» lalelerim sarardıı
MODACILIK GÖZDE MESLEK EmptyPtsi Ara. 22, 2008 10:23 am tarafından ayşe42

» COCUKLARIMIZA ELBISELER DIKELIMMI????? (DOGMAMIS COCUGUMA DON BICIYOM :)))))
MODACILIK GÖZDE MESLEK EmptySalı Ara. 16, 2008 8:18 pm tarafından devit

» PILOTUN EL BECERİLERİ
MODACILIK GÖZDE MESLEK EmptySalı Ara. 16, 2008 8:07 pm tarafından devit

» YAZ SERGİMİZDEN GÖRÜNTÜLER
MODACILIK GÖZDE MESLEK EmptySalı Ara. 16, 2008 8:05 pm tarafından devit

Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 203 kişi Ptsi Tem. 31, 2017 6:38 pm tarihinde online oldu.

MODACILIK GÖZDE MESLEK

YazarMesaj
Misafir
Misafir

MODACILIK GÖZDE MESLEK Empty
MesajKonu: MODACILIK GÖZDE MESLEK   MODACILIK GÖZDE MESLEK EmptyPaz Eyl. 14, 2008 12:44 pm

Eğitim danışmanı Susan Vanessa Ersoy, ?Modacılık artık gözde mesleklerden biri haline geldi. Özellikle yurt dışındaki okullarda verilen modacılık eğitimi bu aralar revaçta? diyor. Ersoy, moda eğitimi için modanın önemli merkezlerinde biri sayılan Londra’da eğitim almanın önemine değiniyor.

Yurtdışındaki lisan okullarından sonra moda okulları da ilgi ilgi görüyor. Özellikle moda eğitimi için yurtdışındaki okullar daha fazla tercih ediliyor. Mesleğin merkezi ise Londra.. Bu şehirde, moda alanında bir çok okul mevcut. Modanın kalbi kabul edilen Londra?da, modaevleri ve moda okulların iç içe olması ise çok önemli. Bir moda okulunda ?moda tasarımı?, ?moda marketi? gibi konularda çok sayıda ders işleniyor. En önemlisi de, İngiltere’nin önde gelen tekstil firmalarında staj yapma olanağının mevcut olması.. Aynı zamanda bilgisayarlarda, tasarım yaparak modern çağı yakalayan öğrenciler, en son tekniklerle donanmış olarak mezun oluyorlar. Sadece Londra değil elbette İngiltere?nin farklı şehirlerinde de moda eğitim merkezleri mevcut..

Ünlü modacılar yetişiyor
Moda konusunda iddialı noktalara kendini taşımak isteyen gençlerin İngiltere?deki moda okullarını tercih etmesinin bir başka nedeni, çok iyi isim yapmış, tanınmış firmalarda staj olanağının bulunması. Yurtdışında moda eğitimine karar vermek, ÖSS Yerleştirme sonuçlarının ardından açıkta kalan pek çok genç için de yeni bir alternatif. Moda, sanat ve tasarım konularında dünya çapında önemli bir konuma sahip bu şehirde eğitim almak, kariyer açısından önem taşıyor. Londra?daki moda okullarında dünya çapında ün yapmış modacılar, tekstilciler ve tasarımcılar yetiştiriyor. Yıllardır moda dünyasına başarılı tasarımcılar veren bu okullar başarılı ve deneyimli gençlerin ilgi odağında. Moda eğitimi genellikle 3 yıl. Modacı, stilist, kalıpçı ve modelistlerle ilgili teknik ve pratik çerçevede bir çok konu işleniyor. Ayrıca okulun atölyesinde eskiz ve atölye çizimleriyle gençler geleceğe hazırlanıyor. Moda pazarlama derslerinde de büyük mağaza, butik ve imalatçıları kapsayan pazarlama teknikleri öğretiliyor.

En gözde mesleklerden biri oldu
Aynı zamanda hem İngiltere?de hem de ülkemizde eğitim danışmanlığı yapan Susan Vanessa, İngiliz uyruklu. Dolayısıyla oradaki eğitim hakkında çok daha fazla ayrıntılı bilgiye sahip. Bu bilgileri paylaşmanın, şartlar hakkında aydınlatmanın ötesinde, vize ve konaklama hakkında da yol gösteriyor. Yöneticisi olduğu ATEC Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ücretsiz olarak moda okulları hakkında danışmanlık hizmeti veriyor. (www.atec.com.tr) Susan Vanessa Ersoy, ?Modacılık artık gözde mesleklerden biri haline geldi. Özellikle yurt dışındaki okullarda verilen modacılık eğitimi bu aralar revaçta? diyor. Vanessa, moda eğitimi için modanın önemli merkezlerinde biri sayılan Londra’da eğitim almanın önemine değiniyor. ?Modacılık ruhunu Londra besliyor? diyor. Ayrıca “üniversiteyi nasılsa kazanamadım” deyip de bir sonraki sınavlara kadar zaman kaybetmek gibi bir durumun söz konusu olmadığını da sözlerine ekliyor ve bu konuda web sitesini ziyaret edenlerin daha fazla bilgi bulacaklarını belirtiyor. (www.atec.com.tr) Çünkü moda okuluna üçer aylık periyotlarla kayıt yaptırma olanağı var.

Kayıtlarda kısıtlama yok
Moda okullarına kayıt dönemleri Ocak, Mart , Haziran, Ağustos ve ekim. Şu an Eylül?
veya Ekim?de başlayacak sezon için kayıt yaptırmak söz konusu. Okula kayıt şartları ise şöyle. En az lise mezun olmak. (Üniversite mezunu olup da mesleğini geliştirmek isteyenler de bu okulu tercih ediyor.) İngilizce bilmek ve lise ortalamasının 3 puanın üzerinde olması da aranan şartlar arasında. Ayrıca YÖK denkliğinin tanınması için ÖSS sınavından 185 ya da daha üzeri puan almak gerekiyor.

alıntı

MODACILIK GÖZDE MESLEK
1 sayfadaki 1 sayfası