KıRMıZı RuGaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AyrıcaLıkLı Olduğunuzu Hissedin..!!!

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Ortaklar
 Hoşgeldin; Misafir

Toplam 2 Mesajın Var.

Kayıt Tarihin:

Son Ziyaretiniz:

5711 Gündür yayındayız
2013 Konumuz var
5589 Mesaj gönderildi
139 Kullanıcımız Var
Son Üyemiz : https://kirmizirugan.yetkin-forum.com/u147
En son konular
» Almost as cut-price as download
Kedi ve Köpeklerde Ağrı EmptyÇarş. Ağus. 03, 2011 8:05 pm tarafından Misafir

» MİLLETTTTTTTT NERDESİNİZZZZZZ
Kedi ve Köpeklerde Ağrı EmptyPtsi Ara. 07, 2009 3:51 pm tarafından NURUM_NUR

» Avusturyadan kimsecikler yokmu yaa bende tanismak istiyorum yakinimdan birileriyle
Kedi ve Köpeklerde Ağrı EmptyPtsi Ocak 05, 2009 10:27 am tarafından hayat41

» YARIŞMAYA KATILAN MASA RESİMLERİ(lutfen resimleri aynı başlıkta buradan paylaşalım)
Kedi ve Köpeklerde Ağrı EmptyPerş. Ara. 25, 2008 11:49 pm tarafından pınkrose

» 18 ÇANKIRI
Kedi ve Köpeklerde Ağrı EmptySalı Ara. 23, 2008 4:57 pm tarafından hayat41

» lalelerim sarardıı
Kedi ve Köpeklerde Ağrı EmptyPtsi Ara. 22, 2008 10:23 am tarafından ayşe42

» COCUKLARIMIZA ELBISELER DIKELIMMI????? (DOGMAMIS COCUGUMA DON BICIYOM :)))))
Kedi ve Köpeklerde Ağrı EmptySalı Ara. 16, 2008 8:18 pm tarafından devit

» PILOTUN EL BECERİLERİ
Kedi ve Köpeklerde Ağrı EmptySalı Ara. 16, 2008 8:07 pm tarafından devit

» YAZ SERGİMİZDEN GÖRÜNTÜLER
Kedi ve Köpeklerde Ağrı EmptySalı Ara. 16, 2008 8:05 pm tarafından devit

Kimler hatta?
Toplam 7 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 7 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 203 kişi Ptsi Tem. 31, 2017 6:38 pm tarihinde online oldu.

Kedi ve Köpeklerde Ağrı

2 posters
YazarMesaj
SeRiN
KıRMıZı RuGaN TeaM
KıRMıZı RuGaN TeaM
SeRiN

Kadın
İş/Hobiler : student
Lakap : fato
Rep :
Kedi ve Köpeklerde Ağrı Left_bar_bleue500 / 100500 / 100Kedi ve Köpeklerde Ağrı Right_bar_bleue

Kedi ve Köpeklerde Ağrı Empty
MesajKonu: Kedi ve Köpeklerde Ağrı   Kedi ve Köpeklerde Ağrı EmptyPaz Eyl. 28, 2008 5:14 pm

Kedi ve Köpeklerde Ağrı

Uzun yıllar boyunca tartışılan ve ‘hayvanlar ağrı çekmez' inananışının yanlış olduğu, özellikle acil durumlarda önemli bir tanı yöntemi olduğu artık bilinmekte.

Günümüzde artık ağrının kontrol edilmesi ve giderilmesi büyük önem taşımaktadır. Ağrı klinik olarak ani ağrı ve kronik ağrı olarak tanımlanır. Kronik ağrılar uzun süreli ve inatçıdır. Akut ağrılar ise ani ve şiddetlidir. Örneğin kırıklar akut ağrı olarak değerlendirilir, eklem ağrıları ise kroniktir.

Ağrı duyan bir kedi ve köpekte görülen bulgular çeşitlidir. Öncelikle davranışlarda oluşan değişiklikler görülür. Şüpheli durumlarda, teşhise bu değişimler yardımcı olur. Normal halinden farklı davranışlar gözlenir, bağırma, havlama, inleme, huzursuzluk ve agresif davranışların yanı sıra anormal vücut duruşları, dokunulmasını istememe, saklanma, hareketsiz yatma, sürekli pozisyon değiştirme, aşırı yalanma gibi değişiklikler de görülebilir.

Gözlenebilen bu değişimlerin yanı sıra aşırı salya, kalp atışında artış, vücut ısısında artış, solunumun hızlanması, sık ve yüzeysel solunum, gözbebeğinde büyüme gibi fizyolojik değişimlerde bir ağrının söz konusu olduğuna işarettir.
ayşe42
üye
üye
ayşe42

Kadın
İş/Hobiler : elişi
Lakap : ayşe
Rep :
Kedi ve Köpeklerde Ağrı Left_bar_bleue150 / 100150 / 100Kedi ve Köpeklerde Ağrı Right_bar_bleue

Kedi ve Köpeklerde Ağrı Empty
MesajKonu: Geri: Kedi ve Köpeklerde Ağrı   Kedi ve Köpeklerde Ağrı EmptySalı Ekim 14, 2008 10:36 am

olmazmı ya onlarda etten kemikten eşim köpek getirmişti lord vaylır bi kaç günsonra köpek kokmaya başladı anlamadık .. yeniydi korkuyorduk yaklaşmaya , ama bi cesaretle gittim gözlerime inanamadım dikenli tasma etine kaynamış bana kafasını uzattı bende yardım ettim kerpetenle tasmayı çıkarmaya uğraştım ama canı yandığı belliydi veteriner çağırdık onu sokmadı yanına sadece eşim ve ben ilk defe iğne yaptım uyuşturucu ve tasmayı çıkarttım..aramızda inanılmaz bi sevgi oluştu ogünden sonra ama bazı hayvan düşmanlarının yüzünden onu kaybettik zehirli et atmışlar tedaviye cevep vermedi kollarımda öldü ve oğluşumu kaybettim . şuan bile çok kötü oldum o anı düşündükce delirecek gibi oluyorum..adı rex tii kuzumun onu bahcemin en güzel yerine gömdüm :(

Kedi ve Köpeklerde Ağrı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-