KıRMıZı RuGaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AyrıcaLıkLı Olduğunuzu Hissedin..!!!

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Ortaklar
 Hoşgeldin; Misafir

Toplam 2 Mesajın Var.

Kayıt Tarihin:
Perş. Ocak 01, 1970
Son Ziyaretiniz:
Perş. Ocak 01, 1970

5728 Gündür yayındayız
2013 Konumuz var
5589 Mesaj gönderildi
139 Kullanıcımız Var
Son Üyemiz : https://kirmizirugan.yetkin-forum.com/u147
En son konular
» Almost as cut-price as download
BABASIZLIK :(( EmptyÇarş. Ağus. 03, 2011 8:05 pm tarafından Misafir

» MİLLETTTTTTTT NERDESİNİZZZZZZ
BABASIZLIK :(( EmptyPtsi Ara. 07, 2009 3:51 pm tarafından NURUM_NUR

» Avusturyadan kimsecikler yokmu yaa bende tanismak istiyorum yakinimdan birileriyle
BABASIZLIK :(( EmptyPtsi Ocak 05, 2009 10:27 am tarafından hayat41

» YARIŞMAYA KATILAN MASA RESİMLERİ(lutfen resimleri aynı başlıkta buradan paylaşalım)
BABASIZLIK :(( EmptyPerş. Ara. 25, 2008 11:49 pm tarafından pınkrose

» 18 ÇANKIRI
BABASIZLIK :(( EmptySalı Ara. 23, 2008 4:57 pm tarafından hayat41

» lalelerim sarardıı
BABASIZLIK :(( EmptyPtsi Ara. 22, 2008 10:23 am tarafından ayşe42

» COCUKLARIMIZA ELBISELER DIKELIMMI????? (DOGMAMIS COCUGUMA DON BICIYOM :)))))
BABASIZLIK :(( EmptySalı Ara. 16, 2008 8:18 pm tarafından devit

» PILOTUN EL BECERİLERİ
BABASIZLIK :(( EmptySalı Ara. 16, 2008 8:07 pm tarafından devit

» YAZ SERGİMİZDEN GÖRÜNTÜLER
BABASIZLIK :(( EmptySalı Ara. 16, 2008 8:05 pm tarafından devit

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 203 kişi Ptsi Tem. 31, 2017 6:38 pm tarihinde online oldu.

BABASIZLIK :((

5 posters
YazarMesaj
desibel
KıRMıZı RuGaN TeaM
KıRMıZı RuGaN TeaM
desibel

Kadın
İş/Hobiler : Eğitimci-Bağlama çalmak, kitap okumak.
Lakap : *****
Rep :
BABASIZLIK :(( Left_bar_bleue999 / 100999 / 100BABASIZLIK :(( Right_bar_bleue

BABASIZLIK :(( Empty
MesajKonu: BABASIZLIK :((   BABASIZLIK :(( EmptyCuma Kas. 14, 2008 4:59 pm

Hayatta olup, yanında olmayan bir baba. Aynı evdesiniz ama varlığınız umrunda değil.

Yaş 7 ilkokul sıraları. Herkesin anne ve babası okulun ilk günü yanında. Benim annem çalışıyor, babam ise yok. İşi var mıydı bilemiyorum. Komşuya emanet edilmiş bir çocuk. Komşumuz tuttu elimden, okul yolundayız. Yolda babamla karşılaştık. Yanında bir arkadaşı vardı. Beni gördüğü halde iki yabancı gibi yanyana geçiştik. Üzülme dedi komşumuz, cahil adam. O öyle yetişmiş dedi, bana teselli olsun diye. Kızım deyip sarılsaydı bana, dünyaları verseler değişmezdim.

Kırık bir kalple başladım okulun ilk gününe. Okul bahçesindeyiz herkesin babası ve annesi yanında, imrenerek bakıyorum onlara. Okul zili çalıyor, içeriye giriyoruz, el sallıyor herkes anne ve babasına. Bazılarının ağlama gibi bir lüksü de var, ayrılmıyor anne ve babasından. Ben ise hayali bir baba yaptım kendime, en uzun boylu amcaya el salladım kendimi mutlu etmek için. İyi ki hayal edebiliyordum çünkü beni mutlu ediyordu o anlık hayallerim. Yıllarca böyle oldu. İyi ki annem vardı yanımda. Onun sevgisini hep hissettim.

Uzun yıllar çalıştı beni okutmak için. Bir kızın okula gitmesi gereksizdi babam için. Tek suçum kız çocuğu olmaktı, cahiliye devri gibi. Attı beni kendi eliyle kazdığı babasızlık mezarına. Hiç sarılmadı bana, duyamadım baba kokusunu.

Yaş 19. Gizli gizli okumalar bitti ve ben evleniyorum. Düğün günüm, artık evden çıkıyorum. Evdeki herkese sarılıp vedalaştım. Gözlerim babamı arıyordu ama babam evde yoktu. Ah baba dedim, bugün de mi? Sarılmak istediğim, sana ihtiyacım olan en önemli an. 19 yılı telafi edebilirdik bugün. Sen farkında olmasan da, ne kadar ihtiyacım var sana yeni bir hayata adım atarken. Ve düğün salonunun kapısındayız. Babam orada gelen misafirlerle ilgileniyor. Başkalarıyla ilgileniyorsun baba. Benimse sana ne kadar ihtiyacım var baba...

30 yaşında bir anneyim artık ve 2 oğlum var. 3 yıl önce hastalandı babam. Onun tek önemsediği erkek evladı yok yanında. Hastanede ben varım yanında. Hastalığı atlattı ve ben evime dönüyorum. Elini öptüm babamın. Tuttu kollarımdan kendine çekti beni, sarıldı. Yıllardır hasretini çektiğim, hayalini kurduğum sahne. Onun gözünden dökülen yaşlar omuzumu ıslatmıştı. Allah'ım nasıl da hasret kalmışım baba kokusuna. Ne güzel bir kokuymuş bu, saatlerce öyle kalabilirdim. Beni sevdiğini söylemese de, gözyaşları herşeyi anlatmıştı. Geç de olsa sarılmıştı babam bana...

İçimdeki 7 yaşındaki kız çocuğu, başını kaldırmıştı yerden. Artık umutsuz değildi, hayalleri gerçekleşmişti. Hala hayal kuruyorum ve hayalleri gerçekleştiren Rabbime şükrediyorum. Ne olur sarılın kızlarınıza... Onların ihtiyacı var baba kokusuna...

aile
Alıntıdır...
LELOŞŞ
üye
üye
LELOŞŞ

Kadın
İş/Hobiler : YÖNETİCİ
Lakap : LELOŞŞ
Rep :

MesajKonu: Geri: BABASIZLIK :((   BABASIZLIK :(( EmptyCuma Kas. 14, 2008 6:21 pm

desibel alah iyiliğini versin emi işyerindeyim ve salya sümük ağlıyorum

ben çok şanslıyım bunu bir kere daha hissettim allah babamdan razı olsun mekanını cennet etsin inşallah 3 kız kardeşiz biz erkek yok bir kerede erkek çocum olsun isterdim bile demedi babacım okuttu hepimizi okudugum yere kadar her anımızda yanımızda oldu degil ilk okula ünüversite sınavına bile geldi benimle babam her anımda yanımda oldu . Yine sana ihtiyacım var babacım bir kere sarıla bilmek için neler feda etmezdimki çokk özledim çokk aglak
güneş
üye
üye
güneş

Kadın
İş/Hobiler : rtyuıppğğ
Lakap : sdfg
Rep :
BABASIZLIK :(( Left_bar_bleue1 / 1001 / 100BABASIZLIK :(( Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: BABASIZLIK :((   BABASIZLIK :(( EmptyCuma Kas. 14, 2008 11:35 pm

[b]bende şu an ağlıyorum, keşke babam sağ olsadı ,canım ,ağlattın beni bak şimdi, yarında babamın vefatının 1 yılı, çok özledim onu , annemide, babana çok sıkı sarıl canım,ne mutlu sanaki yaşıyor ,allah ömür versin,
desibel
KıRMıZı RuGaN TeaM
KıRMıZı RuGaN TeaM
desibel

Kadın
İş/Hobiler : Eğitimci-Bağlama çalmak, kitap okumak.
Lakap : *****
Rep :

MesajKonu: Geri: BABASIZLIK :((   BABASIZLIK :(( EmptyC.tesi Kas. 15, 2008 12:13 am

Güneş Ablacım başın sağolsun...Allah sizlere ömür versin. aglak
LELOŞŞ
üye
üye
LELOŞŞ

Kadın
İş/Hobiler : YÖNETİCİ
Lakap : LELOŞŞ
Rep :

MesajKonu: Geri: BABASIZLIK :((   BABASIZLIK :(( EmptyC.tesi Kas. 15, 2008 10:18 am

güneş demiş ki:
[b]bende şu an ağlıyorum, keşke babam sağ olsadı ,canım ,ağlattın beni bak şimdi, yarında babamın vefatının 1 yılı, çok özledim onu , annemide, babana çok sıkı sarıl canım,ne mutlu sanaki yaşıyor ,allah ömür versin,

Ablacım başın sağolsun allah babacının mekanını cennet etsin
pılot andaç
üye
üye
pılot andaç

Kadın
İş/Hobiler : uçmak
Lakap : cimcime
Rep :

MesajKonu: Geri: BABASIZLIK :((   BABASIZLIK :(( EmptyC.tesi Kas. 15, 2008 2:25 pm

BABASIZLIK :(( 504jq5
BABASIZLIK :(( W800
Nurhayat
üye
üye

Kadın
İş/Hobiler : çalişmıyorum
Lakap : kstmn_37
Rep :
BABASIZLIK :(( Left_bar_bleue1 / 1001 / 100BABASIZLIK :(( Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: BABASIZLIK :((   BABASIZLIK :(( EmptyC.tesi Kas. 15, 2008 3:19 pm

ellerine saglık çok güzel di aglattın benide, GÜNEŞ abla başın sagolsun,mekanı cennet olsun

BABASIZLIK :((
1 sayfadaki 1 sayfası